Вже майже пройшла половина літніх канікул, тож школи ретельно готуються до початку нового навчального року. Яким він буде та чого чекати учням – читайте у статті.
Джерело:
Ukr.LifeУ Міносвіти наголошують, що учні та вчителі втомилися від онлайн-уроків та прагнуть живого спілкування у класах. Тому вони зараз активно вакцинують освітян, щоб встигнути до початку
Яким буде новий навчальний рік
Формат навчання
2021 рік планують розпочати традиційно – у звичному режимі. Так, міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що позиція МОН така – дитячі садочки, спеціальні установи і учні 1 – 4 класів обов'язково повинні навчитися очно. За його словами, на дистанційне навчання підуть не всі, а за забарвленням територій.
Уряд видав постанову, що при посиленому карантину будуть працювати лише ті школи, де вакциновано понад 80% вчителів, навіть в червоній зоні. А школи, у яких вакциновано менше 20% педперсоналу, не зможуть працювати, якщо регіон перейде з зеленої в іншу зону карантину.
Раніше у МОН також заявляли, що формат, в якому буде проходити новий навчальний рік, залежатиме від епідемічної ситуації на території окремих регіонів.
Водночас голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер додала, що повернення дітей до очного навчання з вересня 2021 року залежить і від темпів вакцинації.
Скільки буде канікул для учнів
Більшість шкіл України вчаться за класичною семестровою системою, що включає в себе 4 чверті, об’єднані в 2 семестри.
Тож, така система навчання передбачає 4 канікулярних періоди:
- осінні канікули – з 25 по 31 жовтня 2021 року;
- зимові канікули – з 25 грудня 2021 до 9 січня 2022 року;
- весняні канікули – 28 березень по 3 квітня 2022 року;
- літні канікули – з 1 червня по 31 серпня 2022 року.
Що може вплинути на зміну цих дат? На тривалість і дати канікул може вплинути епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу.
Так уже було з осінніми канікулами в 2020 році, коли через спалах COVID-19 уряд рекомендував українським школам почати канікули на півтора тижні раніше, а зимові канікули розпочали майже на тиждень пізніше.
Якою має бути структура навчального року
- Розпочинається у День знань – 1 вересня (якщо у цей день вихідний, то навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день).
- Закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
- Тривалість канікул протягом навчального року мінімум 30 календарних днів.
Школа встановлює в межах часу, передбаченого освітньою програмою, структуру навчального року за:
- чвертями,
- півріччями,
- семестрами.
Педагогічна рада має визначити структуру й тривалість навчального року, тижня, дня, занять і відпочинку між ними.
Тривалість навчального року має складати не менше:
- 720 навчальних годин – у початковій школі (1 – 4 класи),
- 890 навчальних годин – у гімназії (5 – 9 класи),
- 1110 навчальних годин – у ліцеї (10 – 12 класи).
До слова, головний санлікар Ігор Кузін вважає, що невакцинованих дітей, у яких немає протипоказань до щеплення, не треба допускати до шкіл. За його словами, їм краще обрати дистанційне навчання.
https://education.24tv.ua/yak-budut-navchatisya-diti-1-veresnya-2021-struktura-navchalnogo_n1679221?fbclid=IwAR1z3HrtE76OYbTQpc39YAKvyamvsMuX8_CmLZD1MNP6nW11wvuHmyCvpOQ
https://education.24tv.ua/yak-budut-navchatisya-diti-1-veresnya-2021-struktura-navchalnogo_n1679221?fbclid=IwAR1z3HrtE76OYbTQpc39YAKvyamvsMuX8_CmLZD1MNP6nW11wvuHmyCvpOQ
Немає коментарів:
Дописати коментар