неділю, 14 березня 2021 р.

Число Пі

 День числа Пі - неофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня в 1:59:26 на честь математичної константи - числа пі. Відтак, Укрінформ підготував інфографіку про найцікавіші факти, пов’язані з числом Пі.




Число Пі  - це найвідоміша математична константа,   що визначається в Евклідовій геометрії як відношення довжини кола до його діаметра.

Неофіційне свято започаткував у 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі - 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа "Пі". Тож тепер день Пі відзначають студенти та любителі математики з усього світу.

Також день Пі співпадає з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна, який розробив  ряд теорій, визначивши хід розвитку сучасної фізики.

В 1706 році буква ПІ — 16 буква грецького алфавіту — вперше була використана англійським математиком Уільямом Джонсоном для позначення відношення довжини кола до його діаметру.

14 березня 1592 року о 6:53:58 стався ідеальний день Пі. Ця дата, записана в американському форматі виглядає як 3,14,1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам в числі Пі.

В 1737 році позначення відношення довжини кола до його діаметру буквою ПІ стало загальноприйнятим після публікації робіт Леонарда Ейлера.

Останні три цифри зі 144 символів числа Пі після коми - це число 666.

Підготували: Ігор Любшин, Оксана Макієнко

https://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/2192662-vsesvitnij-den-cisla-pi-infografika.html

Как можно отмечать этот праздник? Очень просто! Можно есть «еду Пи», то есть ту, что начинается на слог «Пи» (Пицца, Пирожки). Еще можно испечь «Пи-рог» (Pi pie) с изображением греческой буквы «Пи», играть в игры, начинающиеся на «Пи», читать хвалебные речи в честь числа ? и его роли в жизни человечества, решать головоломки и загадки, водить хороводы вокруг предметов, связанных с этим числом, или даже пробежать расстояние, равное началу числа Пи (то есть более трех километров).

* * *


Цікаво, що в цей же день народився Альберт Ейнштейн — творець теорії відносності і помер Стівен Хокінг — видатний фізик-теоретик.

Интересные факты о числе Пи
Это иррациональное число, т.е. его значение не может быть точно выражено в виде дроби m/n, где m и n - целые числа. А его десятичное представление никогда не заканчивается и не является периодическим.
Существует памятник числу Пи - он стоит в Сиэтле в Музее Искусств.
Космическое агентство НАСА активно использует число Пи. Например, с его помощью агентство рассчитывает площадь парашюта для спуска ровера на Марс.
В 2010 году сотрудник компании Yahoo Николас Сзе смог рассчитать, что 20-квадриллионной цифрой после десятичного разделителя будет ноль. Для этого он использовал облачный сервис Yahoo и кластер из тысячи компьютеров - на обычном компьютере ему бы пришлось потратить на эту задачу 500 лет.
В 2006 году японский пенсионер Акира Харагучи (Akira Haraguchi) запомнил число Пи до 100-тысячного знака после запятой, поставив мировой рекорд.
* * *
Мнемонические правила запоминания числа Пи: 3,1415926536
1. Что я знаю о кругах. (5 знаков).
2. Вот и знаю я число, именуемое «Пи». (7 знаков).
3. Надо только постараться
И запомнить всё как есть:
Три, четырнадцать, пятнадцать,
Девяносто два и шесть. (8 знаков).
4. Вот и Миша, и Анюта прибежали,
Пи узнать число они желали. (11 знаков).
5. Это я знаю и помню прекрасно:
Пи многие знаки мне лишни, напрасны. (12 знаков).
https://www.facebook.com/


Немає коментарів:

Дописати коментар