Я РОЗДИВИЛАСЯ КУПЮРУ В 500 ГРН.
Натрапила на цікавий допис про 500 грн. і взяла та добре роздивилася. Ми ж не дуже на ті гроші й дивимося. Гроші та й гроші. Побільше б їх було


500-гривнева банкнота містить на аверсі графічний портрет Григорія Сковороди - українського філософа-містика, богослова, поета і педагога, а біля його портрету розтшований фонтан із написом старослов'янською мовою «Нерівна всім рівність». Це ілюстрація до його твору «Ознаки деяких спорідностей».

Чотири струмені фонтану потрапляють у різні посудини та глечики. Це Фонтан нерівної рівності, який намалював сам Сковорода, таким чином ілюструючи свої роздуми про рівність. Сутність життя людини передана в тому фонтані. Джерело фонтану — це Бог, абсолют, це те, що дає енергію, сенс життя. Вода розливається в різні посудини. А посудина — це кожен із нас. Усі посудини різні. Так само немає жодної людини, яка була б схожою на іншу. Нам усім цей абсолют дає життєву енергію і таланти.

Згідно з поглядами Сковороди, кожна людина наповнена талантами. Тому їй не варто задивлятися на оточуючих і повторювати чужий шлях. Потрібно шукати те, чим сама людина наповнена, реалізувати свої таланти. Сковорода спонукав шукати сродну працю.

Коли людина займається справою, до якої має хист, яка їй до душі, вона стає вільною та щасливою. На думку філософа, сродна праця здатна звеселяти дух, приносити задоволення та радість.

Це дуже правильно: якщо ти працюєш на роботі, яка тобі до душі, - ти щасливий і в тебе все виходить, а якщо не приносить радості тобі твоя праця - то нічого й не вийде доброго з того. Тільки нерви одні.
Я дуже люблю творчість Григорія Сковороди. Особливо його "Сад пісень".
Отака історія... Про 500 гривень...
https://www.facebook.com/photo?fbid=28132856813024269&set=a.278087345594590
Немає коментарів:
Дописати коментар